Prasa
22-04-2013 | Promocja polskiego górnictwa w Harbinie
W dniach 15 - 18 kwietnia w Harbinie, prowincja Heilongjiang, przebywała delegacja górnicza woj. śląskiego pod przewodnictwem wicemarszałka Mariusza Kleszczewskiego. Uczestniczyły w niej następujące firmy: Becker-Warkop Sp. z o.o., Conbelts Bytom SA, Famur SA, Fasing SA, Instytut Technik Innowacyjnych EMAG, Marat Sp. z o.o., Patentus SA, Termospec Sp. z o.o., Wasco Sp. z o.o., Węglokoks SA, Zakłady Mechaniczne „Bumar Łabędy" SA, Katowicki Holding Węglowy SA oraz Kompania Węglowa SA wraz z należącymi do niej kopalniami „Piast", Ziemowit", „Brzeszcze" i „Sośnica-Makoszowy". Ciężar przygotowania logistycznego całej misji do Harbinu wzięła na siebie śląska firma CICHE Int'l Trade&Investment.
Celem pobytu w Harbinie było zapoznanie się z możliwościami współpracy woj. śląskiego z prowincją Heilongjiang w sektorze wydobywczym, a w szczególności przedstawienie polskiej oferty maszyn i urządzeń górniczych. W tym celu WPHI Pekin zorganizował w dniu 16 kwietnia w Harbinie seminarium promocyjne. W wydarzeniu tym, opatrzonym hasłem „Polsko - chińskie możliwości współpracy w branży maszyn i urządzeń górniczych" uczestniczyło 30 firm chińskich z sektora wydobywczego oraz przedstawiciele Chińskiej Rady Promocji Handlu Międzynarodowego (CCPIT) prowincji Heilongjiang, CCPIT Jixi oraz CCPIT Harbin .
Prowincja Heilongjiang jest jednym z ważniejszych producentów węgla kamiennego. W Harbinie centralę ma Zjednoczenie Górnicze Heilongjiang Longmay Mining Holding Group z kopalniami węgla w regionach Jixi, Hegang, Shuang'ya Shan i Qitai River. Wizyta polskiej delegacji była pierwszą od wielu lat tak liczną misją górniczą do północno-wschodniego rejonu Chin.
Wróć