Prasa
29-03-2013 | Misja górnicza GIPH do Chin i Mongolii
WPHI w Pekinie wspólnie z Górniczą Izbą Przemysłowo-Handlową (GIPH) zorganizowały misję firm górniczych do Chin i Mongolii. Celem misji był udział w dniach 23-25 marca w targach Western China International Coal and New Energy Expo (WCICEE) w Xi'an (Shaanxi) oraz Mine Tech Expo w Ułan Bator w terminie 28-30 marca. W wyjeździe uczestniczyły następujące firmy, reprezentowane przez władze spółek: Jastrzębska Spółka Węglowa, Kompania Węglowa, Katowicki Holding Węglowy, Węglokoks, Konsorcjum Przedsiębiorstw Robót Górniczych i Budowy Szybów, Pumar, Becker-Warkop, Fasing, Hydromech oraz dyrektorów kopalń "Krupiński", "Pokój", "Wieczorek" i "Marcel", łącznie 18 osób. Opiekę logistyczną zapewniła firma Ciche Trade and Investment.
Obecna misja była największa delegacją polskiego sektora wydobywczego do Chin od czasu ubiegłorocznej wystawy China Coal and Mining Expo 2011 w Pekinie, w której uczestniczyły 23 firmy z Polski.
Stoiska polskie na targahc w Xi'an i Ułan Bator zorganizowane zostały przez WPHI w Pekinie, które udostępniło swoją powierzchnię wystawienniczą uczestnikom misji. Firmy przygotowały bogate zestawy materiałów promocyjnych, takich jak katalogi, foldery, gadżety reklamowe oraz materiały multimedialne, w większości w języku chińskim.
W dniu 23 marca, WPHI Pekin, wspólnie z CCPIT Shaanxi zorganizowały na terenie targów w Xi'an seminarium promocyjne polskiego sektora górniczego. Ze strony chińskiej uczestniczył wiceprezes CCPIT Shaanxi oraz około 30 zaproszonych przedstawicieli chińskich firm górniczych, głównie z prowincji Shaanxi, Shanxi i Ningxia. Syntetyczny raport na temat polskiego górnictwa przedstawił prezydent GIPH, Janusz Olszowski, po którym prelekcje wygłosili przedstawiciele wszystkich firm biorących udział w misji - łącznie 9 prezentacji multimedialnych. Wiceprezes CCPIT Shaanxi w swoim wystąpieniu podziękował za przyjazd tak dużej misji polskich firm górniczych do Xi'an oraz organizację seminarium, podczas którego chińscy goście zapoznali się z kompleksową ofertą firm polskich w zakresie budowy i remontu kopalń, prac inżynierskich, projektowych, dostawy maszyn i urządzeń górniczych a także możliwości udziału chińskich inwestorów w projektach inwestycyjnych w polskim przemyśle wydobywczym i energetycznym.
Wróć