PL / EN / RU / CN

OGNIWA ZŁĄCZNE

FASING oferuje szeroki asortyment ogniw złącznych dopasowanych do odpowiednich łańcuchów i dostosowanych do konkretnych warunków eksploatacyjnych. Ogniwa złączne mogą pracować w pozycji poziomej (OZPZR), pionowej (OZBR) lub mogą być uniwersalne, dostosowane do pracy w obu pozycjach (OZUS i OZUZR). Zastosowana własna specjalna obróbka cieplna oraz obróbka mechaniczna na nowoczesnych centrach obróbczych zapewnia uzyskiwanie wyższych, korzystniejszych rzeczywistych parametrów mechanicznych i eksploatacyjnych w stosunku do wymagań normy DIN 22258, oraz gwarantuje szybki i łatwy montaż i demontaż ogniw złącznych przy zachowaniu wysokiej jakości oraz niezawodności.

! Własności mechaniczne ogniw złącznych OZUZR, OZUS, OZPZR, OZBR zgodnie z normami DIN 22258-1, DIN 22258-2, DIN 22258-3 i efektem Rebindera dotyczą powierzchni po procesie technologiczno-produkcyjnym (bez zgorzeliny), suchych, niezaoliwionych, bez jakichkolwiek powłok.

OZUS
Ogniwa Złączne Uniwersalne Sworzniowe
wg DIN 22258-1, PN-G-46705 i WTG FASING oraz MT/T 99

Zastosowanie

Do łączenia odcinków łańcuchów ogniwo wych okrągłych (w pozycji pionowej i poziomej), płaskich górniczych (tylko w pozycji poziomej) oraz innych po uzgodnieniu z FASING.Ogniwa OZUS są poddawane w 100% badaniom kwalifikacyjnym polegającym na obciążeniu próbnym wynoszącym od ~75% do ~90% obciążenia rozrywającego.

 

Wymiary

Własności mechaniczne

 

OZUZR
Ogniwa Złączne Uniwersalne Zamkowe Rapid (szybki montaż i demontaż)
wg DIN 22258-1, PN-G-46705, MT/T i WTG FASING

Zastosowanie

Do łączenia odcinków łańcuchów ogniwo wych okrągłych (w pozycji pionowej i poziomej), płaskich górniczych (tylko w pozycji poziomej) oraz innych po uzgodnieniu z FASING. Ogniwa OZUZR są poddawane w 100% badaniom kwalifikacyjnym polegającym na obciążeniu próbnym wynoszącym od ~75% do ~85% obciążenia rozrywającego.

Wymiary

Własności mechaniczne

OZPZR
Ogniwa Złączne Poziome Zamkowe Rapid (szybki montaż i demontaż)
wg DIN 22258-2 i WTG FASING

Zastosowanie

Do łączenia odcinków łańcuchów ogniwowych okrągłych i płaskich górniczych i innych po uzgodnieniu z FASING. Swoim kształtem są przystosowane wyłącznie do pracy w pozycji poziomej.
! Ogniwa złączne poziome OZPZR będą współpracować z gwiazdą przenośnika tylko jeśli będą zainstalowane w płaszczyźnie poziomej.

Wymiary

Własności mechaniczne

* przewidziane do produkcji

OZUZR-S
Ogniwa Złączne Uniwersalne Zamkowe Rapid (szybki montaż i demontaż)
Strugowe wg DIN 22258-1 i WTG FASING

Zastosowanie

Do łączenia ogniw łańcuchów okrągłych strugowych wg DIN 22252 pracujących z prędkością do 3,6 m/s. Ogniwa o nowatorskiej konstrukcji są dopasowane do geometrii łańcucha, co zapewnia ich optymalną eksploatację w strugu.

Wymiary

Własności mechaniczne

 

OZBR
Ogniwa Złączne Blokowe Rapid (szybki montaż i demontaż)
wg DIN 22258-3 i WTG FASING

Zastosowanie

Do łączenia ogniw łańcuchów okrągłych wg DIN 22252 oraz płaskich wg DIN 22255 w pozycji pionowej. Dzięki masywnej, dopasowanej konstrukcji zapewniają możliwość montażu niezależnie od kierunku pracy, szybki i prosty montaż przy zwiększonych parametrach wytrzymałościowych i wydłużonej trwałości eksploatacyjnej.
! Ogniwa Złączne Blokowe OZBR mogą przebiegać przez koła łańcuchowe wykonane wg DIN 22256 wyłącznie w pozycji pionowej.

Wymiary i własności mechaniczne

 

Wymiary i własności mechaniczne - OZBR dla Solid Profile

Montaż

Ogniwa złączne OZUS, OZUZR, OZPZR, OZBR, OZUZR-S dostarczane są w stanie zmontowanym wraz z narzędziami przeznaczonymi do ich montażu/demontażu, tj. (w zależności od rodzaju ogniwa) – wybijaki, specjalistyczny klucz, klucz imbusowy wg ISO 2936 i DIN 911. Instrukcje montażu i demontażu wg odrębnej informacji technicznej.